SPONSORZY
konto hostingowe naszej strony jest sponsorowane przez
Urząd Miejski w Tczewie


Zarząd MKS Sambor Tczew
w dniu 1.08.2016 podjął uchwałę

o wygaszeniu funkcjonowania sekcji pływackiej
(w ramach reorganizacji klubu)
z dniem 31.08.2016


Uchwała ta oznacza, że wszyscy zawodnicy sekcji pływackiej MKS Sambor Tczew zostają formalnie zwolnieni z klubu w dniu 31.08.2016

Dzięki tej uchwale zawodnicy rozwiązanej sekcji pływackiej MKS Sambor Tczew
mogą od dnia 1.09.2016
składać deklaracje o przyjęcie do UKS Dwójka Tczew
- klubu utworzonego w 2015 roku specjalnie na potrzeby działalności sportowej pływaków
i wieloboistów nowoczesnych.


» [www.uks2.pl] oficjalna strona UKS Dwójki Tczew
» [facebook.com] UKS Dwójki Tczew (sekcja pływacka)
» [facebook.com] UKS Dwójki Tczew (sekcja pięcioboju nowoczesnego)


»[sambor-swim.tcz.pl] informacje o UKS Dwójka Tczew
»[Sportowa Tetka aktualności] informacja o zmianie barw klubowych tczewskich pływaków

top

» Zestawienie z najważniejszymi wynikami naszych zawodników '2016 (do 31.08.2016)

NAJWAŻNIEJSZA WYDARZENIA
w sezonie 2015/2016


Daniela Kamińska
zdobyła brązowy medal
na Mistrzostwach Świata w triathlonie
na dystansie długim ITU (4-120-30)
w grupie wiekowej 20-24 lata (młodzieżowiec)
[Oklahoma/USA 24.09.2016]
z wynikiem 8:41:50


» czytaj więcej...

top

Daniel Ławrynowicz (1997)

29. indywidualnie
10. w sztafecie M (z Maciejem Dukielskim)

w Mistrzostwach Świata
młodzieżowców do lat 21
w pięcioboju nowoczesnym,
które odbyły się w Kairze
w dniach 13-18.09.2016


» czytaj więcej...

top

Zuzanna Ławrynowicz (2002)
29. indywidualnie
8. w sztafecie K (z Julią Dąbrowska)

Maksymilian Wieczorkowski (2000)
30. indywidualnie
12. w sztafecie mix (z Paulą Markowicz)

w Mistrzostwach Europy
juniorów do lat 16
w trójboju nowoczesnym
Solihull (Wielka Brytania), 26-29.08.2016


» czytaj więcej...

top

Dominika Karolak (1998)

miała zaszczyt reprezentować Polskę
w Mistrzostwach Europy
juniorów do lat 18
w czwórboju nowoczesnym
Sant Boi (Hiszpania), 26.07-01.08.2016


» czytaj więcej...

top

Miłosz Walkowiak (1999)
wywalczył
tytuł mistrza Polski juniorów mł. 16-17 letnich
w triathlonie
na dystansie supersprint (0.6-16-3)
z czasem 00:46:46


na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
(Sława 23-24.07.2016)

» czytaj więcej...

top

Dawid Kalkowski
4. 400 m dowolnym 4:06.86
7. 200 m dowolnym 1:58.01
8. 1500 m dowolnym 16:34.14

w Letnich Mistrzostw Polski
juniorów młodszych 16 letnich w pływaniu
(Ostrowiec Św. 15-17.07.2016)

» czytaj więcej...

top

Letnie Mistrzostwa Polski
juniorów młodszych 15 letnich w pływaniu
(Lublin 15-17.07.2016)

Marcel Żurawski
2. 200 m klasycznym 2:24.79
3. 50 m klasycznym 0:31.61

Igor Wilejto
2. 1500 m dowolnym 16:57.83

5. 400 m dowolnym 4:15.44

Oliwia Wett
7. 400 m zmiennym 5:12.06
7. 200 m zmiennym 2:28.78

» czytaj więcej...

top

Marysia Kuchta
dwa razy... czwarta!
na Letnich Mistrzostw Polski
juniorów młodszych 14 letnich w pływaniu
(Olsztyn 8-10.07.2016)
4. 400 m dowolnym 4:36.37 (e 4:40.72)
4. 800 m dowolnym 9:30.04

» czytaj więcej...

top

Miłosz Walkowiak (1999)

14. w sztafecie mix (4 osobowej)
w Mistrzostwach Europy
juniorów mł. do lat 17
w triathlonie
na dystansie super sprint,
Tiszaujvaros (Węgry), 2-5.07.2016


» czytaj więcej...

top

Daniel Ławrynowicz (1997)
zdobył
złoty medal w sztafecie mix
(z Martą Kobecką (95)
z UKS Kapry Armexim Pruszków)
w kategorii młodzieżowców

oraz
czwarte miejsce indywidualnie
w kategorii młodzieżowców i... seniorów!

w Mistrzostwach Polski
w pięcioboju nowoczesnym
[Drzonków 25-27.06.2016]

» czytaj więcej...

top

Dwoje zawodników zdobyło medale na OOM w trójboju nowoczesnym:
Zuzia Ławrynowicz brąz indywidualnie,
Marceli Frelke brąz w sztafecie mix.


Dwoje zawodników otrzymało powołania na Mistrzostwa Europy juniorów mł. do lat 16 w 3bn:
Zuzia Ławrynowicz
Maks Wieczorkowski


fot. [Pani Prezes PZPNow. Anna Bajan
trener M. Marut
zawodnicy 3bn]

» czytaj więcej...

top

Daniel Ławrynowicz (1997)

zdobył brązowy medal w sztafecie mix
w Mistrzostwach Europy
młodzieżowców do lat 21
w pięcioboju nowoczesnym

Drzonków [6-12.06.2016]

» czytaj więcej...

top

Zuzia Ławrynowicz (2002),
- wygrywa w piątej rundzie Pucharu Polski w trójboju now.,
- wygrywa klasyfikację generalną Pucharu Polski w trójboju now.,
- uzyskuje kwalifikację na Mistrzostwa Europy juniorów mł. do lat 16!

W tych samych zawodach
Max Wieczorkowski (2000)
- był trzeci,
- utrzymał trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski,
- zachował szansę na kwalifikację na Mistrzostwa Europy juniorów mł. do lat 16

» czytaj więcej...

top
Dominika Karolak (1998)
wywalczyła
brązowy medal
w Mistrzostwach Polski
juniorów do lat 18
w czwórboju nowoczesnym
(pływanie - 200 m dowolnym, szermierka, CE - 4x800m)


W tych samych zawodach
Michał Jaszczerski (1999)
zajął piąte miejsce

» czytaj więcej...

top

Maks Wieczorkowski (2000)
srebrnym medalistą
Zuzia Ławrynowicz (2002)
brązową medalistką

nieoficjalnych Mistrzostwach Polski
juniorów mł. do lat 16
w trójboju nowoczesnym
w formule CE - 4x800m

W tych samych zawodach
w rywalizacji sztafet mix
Marceli Frelke (2001) był czwarty,
Jerzy Chrzan (2001) dziesiąty

» czytaj więcej...

top

Marcel Żurawski
startował w barwach kadry narodowej

w meczu pływackim
reprezentacji Czech, Słowacji, Węgier i Polski
[Budapeszt 7-8.05.2016]

Zajął 5 m-sce na 200 m klasycznym
2:28.53-rk15/2:30.44

» czytaj więcej...

top
Miłosz Walkowiak
mistrzem Polski
juniorów młodszych 16-17 letnich
w aquathlonie,
na dystansie: pływanie 600m, bieg 3km
z wynikiem 00:16:19


» czytaj więcej...

top
Olbrzymi sukces
Dawida Kalkowskiego,
który zdobył
brązowy medal
ZMP juniorów mł. 16 letnich
na 1500 m dowolnym
z czasem 15:49.09


» czytaj więcej...

top

Niezwykle skuteczne starty naszych reprezentantów
na Zimowych Mistrzostwach Polski
juniorów młodszych 15 letnich,

Gorzów Wlkp, 4-6.03.2016,
którzy zdobyli komplet medali!

Marcel Żurawski
złoto na 200 m klasycznym

Igor Wilejto
srebro na 1500 m dowolnym

Oliwia Wett
brąz na 400 m zmiennym


» czytaj więcej...

top
Maria Kuchta (2002),
dwukrotnie w finale A
na Zimowych Mistrzostwach Polski
juniorów młodszych 14 letnich
Olsztyn, 4-6.03.2016:
5. 800 m dowolnym 9:27.80
7. 400 m dowolnym 4:37.42 (e 4:39.68)

» czytaj więcej...

top

Zimowe Mistrzostwa Polski seniorów
Lublin [17-20.12.2015]


To były najlepsze Mistrzostwa Polski seniorów w historii krajowego pływania!
Może za jakiś czas w głównych rolach w takiej imprezie wystąpią nasi obecni juniorzy młodsi, którzy w Lublinie pokazali niemały potencjał:

– Dawid Kalkowski (00) miał zawody życia – jako pierwszy tczewianin popłynął poniżej 16 minut (15:59.75) na 1500 m dowolnym. Bliski złamania 4 minut (4:00.45) był na 400 dowolnym,
– Oliwia Wett (01) znakomicie poradziła sobie w konkurencjach sprinterskich (50 m motylkowym, 100 m zmiennym), w których ustanowiła rekordy klubu,
– Igor Wilejto (01) dzielnie poczynał sobie na 800 m i 1500 m dowolnym,
– Marcel Żurawski (01) tym razem trochę w cieniu głównych wydarzeń.

» czytaj więcej...

top
Wysokie pozycje naszych dwuboistów
w Mistrzostwach Polski młodzików
w Spale (5-6.12.2015)
5. Frelke Marceli (01) 556 pkt
6. Chrzan Jerzy (01) 556 pkt

» czytaj więcej...

top
Miłosz Walkowiak (1999),
zdobył srebrny medal

w Mistrzostwa Polski
w crosstriathlonie
juniorów młodszych 16-17 letnich
na dystansie (0.4–8–2)
Gryfino 12.09.2015

» czytaj więcej...

top

NAJLEPSI zawodnicy w naszej sekcji
w sezonie 2015/2016

  DANIEL ŁAWRYNOWICZ (1997)
  Dyscyplina: pięciobój nowoczesny
  3 m-sce (w szt. mix) - Mistrzostwa Europy w pięcioboju now.
  młodzieżowców do lat 21
  5 m-sce (w sztafecie mix) - Mistrzostwa Świata w czwórboju now.
  juniorów do lat 19
  1 m-sce (w szt. mix) - Mistrzostwa Polski w pięcioboju now. młodzież.
  4 m-sce (indyw.) - Mistrzostwa Polski w pięcioboju now. seniorów
  trenerzy SMS Warszawa

  DANIELA KAMIŃSKA (1993)
  Dyscyplina: triathlon
  3 m-sce - Mistrzostwa Świata na dystansie długim ITU
  AG 20-24 lata
 
  trener personalny

  MIŁOSZ WALKOWIAK (1999)
  Dyscyplina: triathlon
  udział w Mistrzostwach Europy juniorów mł. w triathlonie
  1 m-sce - OOM w triathlonie jun. mł. 16-17
  1 m-sce - MP w aquathlonie jun. mł. 16-17
  trener: Marcin Walkowiak

  DOMINIKA KAROLAK (1998)
  Dyscyplina: pięciobój nowoczesny
  udział w Mistrzostwach Europy juniorów w czwórboju now.
  3 m-sce indywidualnie - MP w czwórboju now. juniorów do lat 18
  trenerzy: SMS Warszawa

  Dyscyplina: pięciobój nowoczesny
  MAKS WIECZORKOWSKI (2000)
  udział w Mistrzostwach Europy juniorów mł. w trójboju now.
  2 m-sce indywidualnie - nMP w trójboju now. juniorów mł. do lat 16
  trenerzy: Mariusz Marut, Sławomir Gdaniec

  ZUZANNA ŁAWYNOWICZ (2002)
  udział w Mistrzostwach Europy juniorów mł. w trójboju now.
  Dyscyplina: pięciobój nowoczesny
  3 m-sce indywidualnie - OOM w trójboju now. juniorów mł. do lat 16
  3 m-sce indywidualnie - nMP w trójboju now. juniorów mł. do lat 16
  trenerzy: Mariusz Marut, Sławomir Gdaniec

  MARCEL ŻURAWSKI (2001)
  Dyscyplina: pływanie
  1 m-sce (200m klasycznym) - ZMP juniorów mł. 15
  2 m-sce (200m klasycznym) - LMP juniorów mł. 15
  3 m-sce (50m klasycznym) - LMP juniorów mł. 15
  trener:

  WILEJTO IGOR (2001)
  Dyscyplina: pływanie
  2 m-sce (1500m dowolnym) - ZMP juniorów mł. 15
  2 m-sce (1500m dowolnym) - LMP juniorów mł. 15
  trener:

  KALKOWSKI DAWID (2000)
  Dyscyplina: pływanie
  3 m-sce (1500m dowolnym) - ZMP juniorów mł. 16
 
  trener:

  OLIWIA WETT (2001)
  Dyscyplina: pływanie
  3 m-sce (400m zmiennym) - ZMP juniorów mł. 15
 
  trener:

  MARCELI FRELKE (2001)
  Dyscyplina: pięciobój nowoczesny
  3 m-sce w sztafecie mix - OOM w trójboju now. juniorów mł. do lat 16
  5 m-sce indywidualnie - MP w dwuboju now. młodzików 14-15
  trenerzy: Mariusz Marut, Sławomir Gdaniec

  MARIA KUCHTA (2002)
  Dyscyplina: pływanie
  4 m-sce (400m dowolnym) - LMP juniorów mł. 14
  4 m-sce (800m dowolnym) - LMP juniorów mł. 14
  trener: Piotr Maziewski

  MICHAŁ JASZCZERSKI (1999)
  Dyscyplina: pięciobój nowoczesny
  5 m-sce indywidualnie - MP w czwórboju now. juniorów do lat 18
 
  trenerzy: SMS Warszawa

  CHRZAN JERZY (2001)
  Dyscyplina: pięciobój nowoczesny
  6 m-sce indywidualnie - MP w dwuboju now. młodzików 14-15
  10 m-sce w sztafecie mix - nMP w trójboju now. juniorów mł. do lat 16
  trenerzy: Mariusz Marut, Sławomir Gdaniec

top

Bilans sportowy naszej sekcji za rok 2015:

2015 był dla naszej sekcji rokiem niezwykle bogatym w sukcesy sportowe:
- aż 7 zawodników (przedstawicieli wszystkich podsekcji) zdobyło medale Mistrzostw Polski!

Oliwia Wett (2001/pływanie)
Marcel Żurawski (2001/pływanie)
Daniel Ławrynowicz (1997/pięciobój now.)
Dominika Karolak (1998/pięciobój now.)
Michał Jaszczerski (1999/pięciobój now.)
Daniela Kamińska (1993/triathlon)
Miłosz Walkowiak (1999/triathlon)


Dopełnieniem tej znakomitej listy są zawodnicy, którzy zdobywali w Mistrzostwach Polski wysokie miejsca finałowe (4-6):
Lucyna Borkowska (1997/pływanie)
Dawid Kalkowski (2000/pływanie)
Igor Wilejto (2001/pływanie)
Maks Wieczorkowski (2000/pięciobój now.)
Marceli Frelke (2001/pięciobój now.)
Jerzy Chrzan (2001/pięciobój now.)


Oliwia Wett (2001/pływanie)
znakomicie rozwijała się sportowo przez cały rok 2014 i w sezonie 2014/2015 wdarła się przebojem na szczyty polskiego pływania. W Zimowych Mistrzostwach Polski zdobyła srebro na 400 m zmiennym i brąz na 200 m zmiennym, a na Letnich MP ponownie srebro na 400 m zmiennym - właśnie w tej konkurencji czuje się najlepiej, a jej starty w sezonie jesiennym (w których poprawiała kolejne rekordy klubu) bardzo dobrze rokują na rok 2016.
» ZMP 14- czytaj więcej...
» LMP 14- czytaj więcej...

Marcel Żurawski (2001/pływanie)
przez dwa lata (2013-2014), z racji osiągania znakomitych wyników i plasowania się w czołówce rankingu krajowego, określany był jako nadzieja tczewskiego pływania. W roku 2015 w pełni potwierdził te oczekiwania - na Zimowych i Letnich MP wywalczył srebrny medal, ocierając się o złoto, w swojej koronnej konkurencji 200 m klasycznym.
» ZMP 14- czytaj więcej...
» LMP 14- czytaj więcej...

Daniel Ławrynowicz (1997/pięciobój now.)
nasz złoty chłopak!
Zawodnik pięcioboju nowoczesnego, uczeń SMS Warszawa, junior 18 letni, startujący w czwórboju nowoczesnym, miał przebogaty sezon:
- srebro w Pucharze Europy (Drzonków 23-24.05.2015),
- 20 m-sce indywidualnie i 5 w sztafecie (mix) na Mistrzostwach Europy (Praga/Czechy 9-14.07.2015),
- złoto (ponownie - jak w 2014) na Mistrzostwach Polski (Drzonków 30.07.-1.08.2015),
- 21 m-sce indywidualnie i 8 w sztafecie (mix) na Mistrzostwach Świata (Buenos Aires/Argentyna 2-6.09.2015).
W 2016 będzie kontynuował przygodę z tym sportem, startując w pełnym pięcioboju w kategorii młodzieżowiec (19-22 lata). Powodzenia!
O jego wynikach można poczytać na podstronie "medaliści MP" - » sukcesy Daniela Ławrynowicza - czytaj więcej...

Dominika Karolak (1998/pięciobój now.)
zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów (17-18 letnich) w czwórboju nowoczesnym, będąc zawodniczką z młodszego rocznika. Pracowała na to kilka lat - w roku 2014 była blisko - uzyskała wtedy czwarty wynik na OOM w trójboju nowoczesnym.
Od roku jest uczennicą SMS Warszawa, jeszcze wiele imprez mistrzowskich przed tą ambitną i pracowitą zawodniczką.
» MP w 4bn- czytaj więcej...

Michał Jaszczerski (1999/pięciobój now.)
zawodnik, który przez ostatnie trzy sezony zdobywał medale na Mistrzostwach Polski w startach sztafetowych.
W 2015 ponownie znakomicie wypadł w sztafecie - na OOM w trójboju nowoczesnym tym razem sięgnął po złoto! Na tych samych zawodach wywalczył również swój pierwszy medal - brązowy - w rywalizacji indywidualnej.
» OOM w3bn- czytaj więcej...

Daniela Kamińska (1993/triathlon)
jest największą twardzielką w naszej samborskiej społeczności.
Od kilku lat startuje w ultra wytrzymałościowych zawodach triathlonowych na dystansie długim (HIM) i długim ITU.
W tym roku ponownie została medalistką (tym razem srebrną) w Mistrzostwach Świata na dystansie długim ITU (1.5-120-30) w kategorii wiekowej 20-24 lata (Motala/Szwecja 27.06.2015). Jej walka o medal trwała 6(godzin):41:06.
Niewiele krócej (6:17:57) zmagała się w Stroniu Śląskim na bardzo wymagającej trasie Mistrzostw Polski na dystansie długim ITU (3-80-20), zdobywając brązowy medal w kategorii open.
Relacje z zawodów, w których startowała Daniela Kamińska można poczytać na podstronie "medaliści MP" - » sukcesy Danieli Kamińskiej - czytaj więcej...

Miłosz Walkowiak (1999/triathlon)
w 2015 roku zadebiutował w pełnym triathlonie - na Mistrzostwach Polski na dystansie supersprint (0.6-15-3) zajął piąte miejsce. Lepiej mu poszło w aquathlonie - zdobył złoto, a w crosstriathlonie srebro.
Bardzo intensywnie przygotowuje się do ponownego startu w MP w supersprincie, nie ukrywając aspiracji medalowych.
» MP w triathlonie - czytaj więcej...
» MP w aquathlonie - czytaj więcej...
» MP w crosstriathlonie - czytaj więcej...


Sylwetki finalistów MP:
Lucyna Borkowska (1997/pływanie)
przez wiele lat pływała na poziomie medalowym - zdobyła ich aż 21 w latach 2010-2014. W 2015 kończyła jednak starty poza podium, nie poprawiając swoich wyników na koronnych dystansach 200 i 400 m dowolnym. Po dwóch latach szkoleniowych w SMS (Kraków, Zielona Góra), wróciła do Tczewa i... zakończyła trenowanie.
Wielka szkoda - jak się patrzy na poczynania jej rówieśniczek (Karpisz, Sztandera, Orczykowska), które na Zimowych MP seniorów uzyskały kwalifikację na Mistrzostwa Europy, gdzie będą walczyły o kwalifikacje olimpijskie...
Dziękujemy zawodniczce za wiele wspaniałych lat i... namawiamy do powrotu.

Dawid Kalkowski (2000/pływanie)
łapie wiatr w żagle. W 2015 wypływał czwarte miejsce na 1500 m dowolnym na Letnich MP. Przez cały sezon jesienny imponował świetnymi wynikami - jako pierwszy tczewianin złamał 16 minut (15:59.75) na 1500 m dowolnym, bliski złamania 4 minut (4:00.45) był na 400 dowolnym.
Ten sezon może być w jego wykonaniu barrrdzo interesujący.

Igor Wilejto (2001/pływanie)
znakomity wytrzymałościowiec - zadziwia swoimi wynikami w najtrudniejszych konkurencjach (400 m zmiennym, 400, 800 i 1500 m dowolnym).
Na Letnich MP wypływał piąte miejsce właśnie na 1500 m dowolnym, uzyskując wynik lepszy od rekordu klubu. Dzięki bardzo dobrym startom w sezonie jesiennym sytuuje się bardzo wysoko w rankingu krajowym.


Maks Wieczorkowski (2000/pięciobój nowoczesny)
to obiecujący wieloboista. Na OOM w trójboju nowoczesnym zajął szóste miejsce, będąc młodszym rocznikiem. Ten wynik dał mu powołanie do kadry narodowej. Bardzo intensywnie przygotowuje się do tegorocznej OOM - zobaczymy jak sobie poradzi w nowej formule startowej (ponownie PZPNow nakazuje startować w osobnym biegu i strzelaniu zamiast CE)

Marceli Frelke (2001/pięciobój nowoczesny)
Jerzy Chrzan (2001/pięciobój nowoczesny)
uzyskali wysokie pozycje w Mistrzostwach Polski w dwuboju nowoczesnym - Marceli był piąty, a Jerzy szósty.
W 2016 roku rozpoczną starty w trójboju nowoczesnym - pływają i biegają na dobrym, zbliżonym poziomie - kluczem do sukcesu będzie strzelanie.

» Zestawienie z najważniejszymi wynikami naszych zawodników '2015

top

::: o nas ::: ::: historia sekcji ::: ::: archiwum :::

webmaster
Sławomir Gdaniec sgdaniec@wp.pl